|
Дата розміщення: 27.05.2014
XI. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ); |
ПАТ "Калинівське районне підприємство "Агромаш" створене на базі Калинівської МТС.
Калинівська МТС створена в 1930 році, після одержання із Ленінграда 40 тракторів "Фордзон-путилівців", де було створено 10 тракторних бригад, які обслуговували 24 колгоспи із земельною площею 19809 га земляних угідь. В 1935 році в МТС надійшли перших три зернозбиральні комбайни. Згідно тодішніх рішень партії та уряду Калинівська МТС, як і всі інші, почала поповнюватись сільськогосподарською технікою.
Після визволення в 1944 році , на основі підібраної на полях військової техніки, в районі налічувалось по одному трактору на колгосп. Знову ж таки , на основі рішень партії та уряду, щорічно МТС поповнювалась тракторами, сільськогосподарською технікою та причіпним інвентарем, створювались нові підрозділи.
На основі постанови Вінницького ОК Компартії України № 132 від 13.06.58 року Калинівська МТС реорганізована в Калинівську РТС , а діючі до цього Буг-Янівська та Павлівська МТС стали відділеннями Калинівської РТС. На основі постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 11.09.79 року №446 механізований загін та частина автомобільного транспорту передані в новостворювану централізовану організацію - районне виробниче об'єднання "Сільгоспхімія". В результаті подальшої демократизації, в березні 1995 року відокремились і стали юридично самостійними правонаступниками відділи РОП "Агромаш" - автотранспорту, механізації тваринницьких ферм, майстерня по ремонту бурякозбиральної техніки. Як наслідок приватизаційного процесу , з 05.09.1995 року Калинівське РП "Агромаш" носить назву ВАТ "Калинівське районне підприємство "Агромаш" , яке займає площу 4,06 га , спеціалізується на ремонті вузлів і агрегатів тракторів типу Т-150, переобладнанню тракторів Т-150 на двигун ЯМЗ -236, виготовленню газопровідних труб , як круглого так і профільного видів, згідно вимог Держстандартів. З 30 листопада 2011 року ВАТ "Калинівське районне підприємство "Агромаш" перейменоване на Публічне акціонерне товариство "Калинівське районне підприємство "Агромаш" після проведення загальних зборів акціонерів.
Виробничі і допоміжні приміщення відповідають вимогам СНіПів, територія вся заасфальтована і підтримується в належному стані.
Підприємство також виготовляє :
а) агрегати комбіновані АК-4, які за один прохід одночасно виконують 5 операцій;
б) борони пружинні БПШ-8; БПШ-10; БПШ-18, для знищення бур'янів;
в) культиватори КПСП-4, КПСП-8; КПСП-5 для суцільного обробітку грунту;
г) зчіпки ЗП та ЗЗБ для агрегатування сільськогосподарських машин;
д) культиватори КН-2,5.
є) труби різних діаметрів та профілів
Враховуючи потреби та побажання замовників підприємство виготовляє і відновлює запасні частини до вітчизняних тракторів і комбайнів.
З 2001 р. підприємство почало займатись переобладнанням комбайнів КСК-100 та ДОН-680 на двигуни ЯМЗ-238.
Важливі події в розвитку товариства за 2013 рік в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ не відбувалися. |
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; |
Основним видом діяльності є ремонт тракторів і сільськогосподарських машин.
Організаційна структура емітента - підприємство має у своєму складі виробничі підрозділи:
1. Трубний цех.
2. Майстерня по ремонту тракторів.
3. Майстерня по відновленню зношених деталей.
4. Майстерня по виготовленню культиваторів і борін.
5. Переробний цех.
6. Млин.
Підприємство має інвестиції в інші товариства:
ТОВ "Агромаш-Калина" частка 20% - 3 300 грн.;
ТОВ ЛК "НАК "Облінтерлізинг" частка 30% - 119 882,50 грн.
Основне господарство розташовано за адресою: Вінницька обл.., Калиновський р-н, м.Калинiвка, вул. Ленiна 46
Підприємство дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених структурних підрозділів немає та у 2013 р. не створювало.
Ролі та перспективи розвитку - підприємство планує покращення умов виробництва та надання послуг.
Змін в організаційній структурі підприємствам у відповідності з попереднім звітним періодом не відбувалось. |
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; |
Кадрова програма підприємства спрямована на постійне підвищення рівня кваліфікації її працівників. Програми по розвитку персоналу включають як відвідування спеціалізованих виставок, семінарів, так и спеціальні курси підвищення кваліфікації. Робітники усіх робочих професій проходять на підприємстві стажування , за кожним прийнятим на роботу працівником наказом по підприємству закріплюється досвідчений робітник з вищою кваліфікацією. Після стажування та атестації робітники допускаються до самостійної праці. По підготовці та залученню на підприємство спеціалістів кожний рік з вищими учбовими закладами міста укладаються договори на проходження практики студентів, надаються вакансії на працевлаштування. Кадрова програма включає: 1. Організація навчання та підвищення кваліфікації персоналу. Для бухгалтерії виписуються журнали "Все про бухгалтерський облік" та "Фінанси і податки". 2. Створення умов праці: створення безпечних умов для праці співробітників. 3. Проведення навчальних робіт з пожежної безпеці та охорони праці 4. Соціальний розвиток: організація медичного обслуговування. Підприємство своєчасно і в повному обсязі перераховує внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування: в пенсійний фонд України; у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю; на випадок безробіття; нещасний випадок на виробництві. Чим забезпечує робочим право на: - державне пенсійне забезпечення (стаж + заробітна плата); - оплату лікарняних листів; - виплату пособій з безробіття; - виплату пособій при нещасних випадках на виробництві , інші. Робітникам надаються щорічна відпустка, а також додаткові дні до відпуски за шкідливі умови праці, за ненормований робочий день, за особливий характер праці. Робітникам, які проходять навчання на курсах підвищення кваліфікації, надаються додаткові відпустки для навчання. Товариство має право залучати для роботи українських та іноземних спеціалістів. В необхідних випадках, для виконання конкретних робіт і послуг залучати громадян, виробничі, творчі та інші колективи на основі строкових трудових та цивільно-правових договорів. Фізична особа, із якою Товариство уклало трудовий договір (контракт) протягом терміну його дії, є працівником Товариства. Особи, які своєю працею беруть участь у діяльності Товариства на основі трудового договору (контракту), складають трудовий колектив Товариства. Порядок прийому, та звільнення працівників, їх основні обов'язки, робочий час та час відпочинку тощо визначаються чинним законодавством, правилами внутрішнього трудового розпорядку та трудовими договорами. Товариство самостійно розробляє і затверджує штатний розклад, визначає фонд оплати праці і встановлює форми, системи і розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників. Розмір заробітної плати працівника визначається трудовим договором (контрактом) відповідно до законодавства України.
Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб) = 53
Середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб) = 3
Чисельності працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб) = 46
Фонд оплати праці (тис.грн.) = 1204
Зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року (тис.грн.) = + 391 |
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; |
ПАТ "Калинівське р/п "Агромаш" є членом асоціації виробників та ремонтників с/г техніки з 2005 року. Членство рівноправне та безкоштовне. Участь в асоціації допомагає знайомитись з проблемами споріднених підприємств. Проводяться наради керівників всіх учасників асоціації в м. Києві. Всі члени асоціації здають звітність до Міністерства Промислової Політики та Міністерства Агропромислової Політики. В подальшому звіти аналізуються працівниками Міністерств. Контроль за діяльністю підприємства з боку відповідних міністерств дає змогу користуватись державними програмами по підтримці сільськогосподарських товаровиробників.
Найменування об'єднання Асоцiацiя пiдприємств-виробникiв та ремонтникiв с/г технiки.
Місцезнаходження об'єднання Київська обл., Василькiвський район, смт. Глеваха, вул. Вокзальна, 11 |
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; |
Cпільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами протягом звітного року емітентом непроводилась. |
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; |
Пропозиції , щодо реорганізації з боку третіх осіб протягом звітного періоду 2013 р. до Товариства не надходили. |
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); |
Бухгалтерський облік ведеться відповідно до вимог Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та Міжнародних стандартів фінансової звітності та інших нормативних документів з питань бухгалтерського обліку. Бухгалтерська та статистична звітність складається вчасно та достовірно. Фінансова звітність ПАТ відповідає даним синтетичного обліку. Річна інвентаризація проводилась згідно вимог чинного законодавства. Нарахування амортизації проводяться згідно МСБО "Основні засоби" та податкового законодавства. Метод оцінки вартості та облік запасів ведеться згідно МСБО "Запаси". Обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій на підприємстві відсутній, тому що відсутні фінансові інвестиції. Відображення сум податку на додану вартість ведеться згідно чинного законодавства. Облік надходження, використання, реалізації та вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів відображається згідно МСБО "Запаси". Зобов'язання підприємства визнані згідно МСБО "Зобов'язання". Дохід визначений та про класифікований згідно МСБО. Дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу. Витрати. Собівартість реалізованої продукції підприємства складається з витрат, що безпосередньо пов'язані з придбанням товарів та витратами, пов'язаними з їх придбанням, доставці на підприємство та іншими витратами на підготовку товарів до продажу. Дохід визначені та про класифіковано достовірно згідно МСБО . Облік реалізації готової продукції та товарів здійснюється згідно чинного законодавства. Розрахунки фактичної собівартості реалізованої продукції та результатів від її реалізації ведуться згідно вимог. Облік іншої реалізації та її структура відповідає законодавству. Балансовий прибуток та оподаткований прибуток визначається згідно з чинним законодавством. |
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; |
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент - основним видом діяльності є ремонт тракторів і сільськогосподарських машин, а також виготовлення труб. В 2013 році ПАТ " Калинівське РП Агромаш" було вироблено товарної продукції по діючих цінах звітного року на суму 3512 тис. грн.( без ПДВ).
Перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг - враховуючи потреби та побажання замовників підприємство виготовляє і відновлює запасні частини до вітчизняних тракторів і комбайнів. На даний час є тенденція на розвиток галузей виробництва , які займаються ремонтом сільськогосподарської техніки, тому що виробники сільськогосподарської продукції не мають можливості придбавати нову техніку і змушені постійно ремонтувати стару зношену техніку. ПАТ "Калинівське РП Агромаш" з кожним місяцем поступово збільшує обсяги виконаних робіт за рахунок якості виконання даних робіт і стабільних цін на виконані послуги . Також важливим фактором є те , що підприємство надає гарантію на 12 місяців на відремонтовану техніку. Інженерно-технічний відділ підприємства в 2000 році впровадив у виробництво новий вид продукції для сільськогосподарських формувань, а саме агрегат комбінований (культиватор КПСП-4), який з допомогою трактора Т-150 культивує грунт під посів різних культур . Даний культиватор позитивно зарекомендував себе навіть в східних регіонах України . Після впровадження у виробництво АК-4 на підприємстві були створені нові робочі місця для 15 чоловік.
Залежність від сезонних змін - ступінь залежності незначний, ремонт техніки це процес постійний.
Основні ринки збуту та основних клієнтів - покупцями продукції підприємства є представники майже всіх регіонів України. Труби користуються попитом на заході України та у Вінницький та Хмельницькій областях. Трактори Т-150 здають на переобладнання з Одеської, Черкаської, Тернопільської, Вінницької, Дніпропетровської та Хмельницької областей. Культиватори реалізовувались в Одеську, Сумську, Тернопільську, Вінницьку, Полтавську та Хмельницьку області.
Основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту - ризики в діяльності підприємства є постійне збільшення вартості послуг з ремонту тракторів та сільськогосподарської техніки за рахунок подорожчання запчастин та матеріалів.
Канали збуту й методи продажу, які використовує емітент - канали та методи збуту підприємством не досліджувались.
Джерела сировини, їх доступність та динаміку цін - підприємство змушене користуватися послугами торгових фірм, які займаються перепродажем запасних частин , що впливає на ціну виконаних послуг, доступність та динаміку цін підприємство не досліджує, тому що відбувається постійне подорожчання цін на матеріали.
Інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку - підприємство надає гарантію на 12 місяців на відремонтовану техніку. Інженерно-технічний відділ підприємства впроваджує у виробництво новий вид продукції для сільськогосподарських формувань, а саме агрегати комбіновані.
Інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента - конкурентом в даній галузі є Харківський тракторний завод , який теж виконує подібні послуги, тому основними користувачами наших послуг є споживачі Західної та центральної частини України.
Перспективні плани розвитку емітента - ПАТ "Калинівське РП Агромаш" переобладнювати трактори Т-150 з двигунів СМД на двигун ЯМЗ, планується заміна іншими двигунами. Даний фактор показує, що потенційні можливості підприємства дуже великі і з кожним місяцем є можливість надати роботу багатьом кваліфікованим працівникам, які раніше роками рахувалися в центрі зайнятості.
Кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання - такі відсутні, тому що закупівля матеріалів відбувається під конкретне замовлення та одноразово. |
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування; |
На 2013 рік підприємство не планує інвестиції або значні придбання, пов'язані з її господарською діяльністю.
За останні п'ять років підприємством не здійснювалися значного придбання або відчуження активів. |
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; |
Правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку протягом звітного року не відбувались. |
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення; |
Будинки та споруди становлять на кінець року - первісна вартість 2216 тис. грн., знос - 1527 тис. грн.,
Машини та обладнання становлять на кінець року - первісна вартість 815 тис. грн.., знос 523 тис грн.,
Транспортні засоби на кінець року становлять - первісна вартість 119 тис. грн. знос 84 тис .грн. ,
Інструменти, прилад, інвентар становить на кінець року - первісна вартість 161 тис грн., знос 104 тис. грн.,
Інші основні засоби на кінець року становлять - первісна вартість 59 тис грн., знос 38 тис. грн.
Зміни у вартості основних засобів зумовлені нарахуванням зносу, надходженням та вибуттям основних.
Зміни у вартості основних засобів зумовлені нарахуванням зносу, надходженням та вибуттям основних.
Ступінь зносу основних засобів - 67,5 %, ступінь використання - 95 %. Основні засоби емітента використовуються за призначенням. Обмежень у використанні майном емітент не має. Рухоме та нерухоме майно емітента знаходиться за адресою: Вінницька обл.., Калиновський р-н, м. Калинiвка, вул. Ленiна 46.
Капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів протягом 2013 р. підприємством не проводилось. На 2014 рік підприємство не планує значні капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів пов'язані з її господарською діяльністю.
Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства протягом звітного 2013 р. не виникали. Для зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на підприємстві постійно проводиться технічний огляд основних засобів. |
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень; |
На сьогоднішній день істотною проблемою нашого підприємства є розрив зв'язків з країнами ближнього "Зарубіжжя" (Росія, Білорусь). Постійно виникають проблеми придбання комплектуючих , запасних частин для ремонту сільськогосподарської техніки. Підприємство змушене користуватися послугами торгових фірм, які займаються перепродажем запасних частин , що впливає на ціну виконаних послуг. Кожна поїздка в Росію або Білорусь займає дуже багато часу та коштів на оформлення різноманітних митних документів. Процедура перетину кордону дуже складна і дорога , але є моменти коли вона дуже необхідна. Також постійною проблемою підприємства є перебої в постачанні електроенергією, незважаючи на те, що Обленерго отримує від нас попередню оплату за електроенергію. Внутрішні підрозділи підприємства , які займаються виготовленням продукції змушені працювати в нічний час, коли спадає пік навантаження енергосистеми.
Також на діяльність підприємства істотно впливають постійні зміни у податковому законодавстві та в інвестиційній політиці держави, неплатоспроможність партнерів і населення, наявність недобросовісної конкуренції, зношеність основних засобів та транспорт.
Ступінь залежності від зазначених проблем:
постійні зміни законодавства - ступінь залежності середня
нестабільність цін - ступінь залежності середня
знос рухомого складу - ступінь залежності середня
низька платоспроможність споживачів - ступінь залежності середня погодні умови - ступінь залежності незначний |
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства; |
Фактів виплати штрафних санкцій (штрафів, пені, неустойок) і компенсацій за порушення законодавства протягом 2013 р. не було. |
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента;
|
Метою діяльності товариствам є розвиток ринкових стосунків, насичення ринку продукцією, товарами, послугами, використання прогресивного обладнання, технологій та кращого досвіду управління, залучення додаткових матеріальних та фінансових ресурсів, а також одержання прибутку на основі задоволення суспільних потреб у товарах та послугах. Відповідно обраної політики щодо фінансування діяльності емітента - товариство веде свою діяльність виключно за рахунок власних коштів на основі самофінансування та самоокупності.
В зв'язку з тим , що продукція та послуги підприємства користується попитом, користувачі нашої продукції постійно здійснюють попередню оплату на розрахунковий рахунок. Але достатності робочого капіталу для поточних потреб - для успішної діяльності товариства власних обігових коштів недостатньо. Тому підприємство користується кредитами банків. Також поступово до мінімуму зменшується обсяг бартерних операцій і обігові кошти підприємства не вилучаються з обігу.
Покращення ліквідності за оцінками фахівців - можливими шляхами покращення ліквідності товариства, є отримання додаткового кредитування на льотних умовах, залучення інвестиції та отримання від замовників попередньої оплати перед виконанням договірних зобов'язань. Для покращення фінансового становища товариства протягом 2013 р. незалежні фахівці, консультанти та спеціалісти не залучались. |
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; |
Договори на виконання робіт укладаються на протязі всього року. Ще не було ні одного випадку щоб наше підприємство не виконало взяті на себе зобов'язання. Іноді щоб зберегти добру репутацію , наше підприємство навіть іде на вимушені збиткові для підприємства шляхи для виконання взятих на себе зобов'язань. Договори, які були укладені за звітний рік виконані в повному обсязі. За період 2013 року на підприємстві було укладено договорів на загальну суму 5335 тис. грн., збиток від діяльності склав 420 тис. грн.
На 2014 рік договорів на ремонт сільськогосподарської техніки ще не укладено. |
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому); |
У 2014 році товариство планує плідно працювати над вирішенням внутрішніх проблем, приватизувати землю, залучати додаткові матеріальні та фінансові ресурси, має ціль - насичення ринку продукцією, товарами, послугами , а також отримання прибутку і задоволення економічних та соціальних інтересів акціонерів та працівників підприємства.
На 2014 рік планується збільшити обсяг виробництва товарної продукції та виконаних послуг на 120 %. Збільшення обсягів виробництва товарної продукції планується не за рахунок збільшення вартості, а за рахунок збільшення кількості. На підприємстві планується створити відділ маркетингу для створення можливості в реалізації власної продукції. |
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; |
Товариством політика щодо досліджень та розробок не проводилась, витрати на дослідження та розробки за звітний 2013 рік також не здійснювалися. |
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається; |
Судовi справи, стороною в яких виступає ПАТ або його посадовi особи вiдсутнi. |
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. |
Іншою інформацією, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента товариство не володіє. За 2012 та 2013 рр. дивіденди не нараховувались та не виплачувались. Посадові особи непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини не мають.
Інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки:
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без ПДВ тис грн. 2013 р. - 4446 2012 р. - 5152 2011 р. - 8271
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) тис. грн. 2013 р. - 4356 2012 р. - 4514 2011 р. - 7031
Інші операційні доходи тис. грн. 2013 р. - 332 2012 р. - 30 2011 р. - 1928
Адміністративні витрати тис .грн. 2013 р. - 209 2012 р. - 223 2011 р. - 298
Витрати на збут тис. грн. 2013 р. - 340 2012 р. - 290 2011 р. - 429
Інші операційні витрати тис. грн. 2013 р. - 279 2012 р. - 341 2011 р. - 2462
Інші доходи тис. грн. 2013 р. - 0 2012 р. - 0 2011 р. - 23
Фінансові витрати тис. грн. 2013 р. - 14 2012 р. - 0 2011 р. - 0
Податок на прибуток від звичайної діяльності тис .грн. 2013 р. - збиток 420 2012 р. - збиток 186 2011 р. - прибуток 2
Чистий прибуток (збиток) тис. грн. 2013р. - збиток 420 2012 р - збиток 186 2011 р. - прибуток 2
Показники фінансового стану
Абсолютна ліквідність 2013 р. 0,00062 2012 р. 0,02180 2011 р. 0,02180
Загальна ліквідність 2013 р. 1,42564 2012 р. 1,69421 2011 р. 1,72174
Фінансова незалежність (автономії) 2013 р. 0,42037 2012 р. 0,44643 2011 р. 1,27700
Покриття зобов'язань власним капіталом 2013 р. 0,72523 2012 р. 0,80646 2011 р. 1,19507
"Коефіцієнт абсолютної ліквідності характеризує негайну готовність підприємства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення суми грошових коштів товариства в їх еквівалентів та поточних фінансових інвестицій до суми поточних зобов'язань - станом на кінець року відповідно з розрахунком коефіцієнта підприємство не готове негайно ліквідувати поточні зобов'язання.
"Коефіцієнт загальної ліквідності характеризує готовність товариства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення оборотних активів підприємства до суми поточних зобов'язань підприємства - станом на кінець року розрахований коефіцієнт ліквідності свідчить про те, що підприємства може ліквідувати поточні зобов'язання.
" Коефіцієнт фінансової незалежності показує частку активів організації, які покриваються за рахунок власного капіталу (забезпечуються власними джерелами формування). Частка, що залишилася активів покривається за рахунок позикових коштів.
" Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом характеризує співвідношення зобов'язань та власних коштів підприємства - розрахований показник на кінець року свідчить про те, що підприємство має залежності від залучених коштів. |
|