Приватне акціонерне товариство “Калинівське районне підприємство “Агромаш”

Код за ЄДРПОУ: 03567303
Телефон: (04333) 2-24-50
e-mail: aksyonova_io@mail.ru
Юридична адреса: вул.Леніна 46, м.Калинівка, Вінницької області, 22400
 

Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) ПАТ "Калинівське районне підприємство "Агромаш" створене на базі Калинівської МТС.
Калинівська МТС створена в 1930 році, після одержання із Ленінграда 40 тракторів "Фордзон-путилівців", де було створено 10 тракторних бригад, які обслуговували 24 колгоспи із земельною площею 19809 га земляних угідь. В 1935 році в МТС надійшли перших три зернозбиральні комбайни. Згідно тодішніх рішень партії та уряду Калинівська МТС, як і всі інші, почала поповнюватись сільськогосподарською технікою.
Після визволення в 1944 році , на основі підібраної на полях військової техніки, в районі налічувалось по одному трактору на колгосп. Знову ж таки , на основі рішень партії та уряду, щорічно МТС поповнювалась тракторами, сільськогосподарською технікою та причіпним інвентарем, створювались нові підрозділи.
На основі постанови Вінницького ОК Компартії України № 132 від 13.06.58 року Калинівська МТС реорганізована в Калинівську РТС , а діючі до цього Буг-Янівська та Павлівська МТС стали відділеннями Калинівської РТС. На основі постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 11.09.79 року №446 механізований загін та частина автомобільного транспорту передані в новостворювану централізовану організацію - районне виробниче об'єднання "Сільгоспхімія". В результаті подальшої демократизації, в березні 1995 року відокремились і стали юридично самостійними правонаступниками відділи РОП "Агромаш" - автотранспорту, механізації тваринницьких ферм, майстерня по ремонту бурякозбиральної техніки. Як наслідок приватизаційного процесу , з 05.09.1995 року Калинівське РП "Агромаш" носить назву ВАТ "Калинівське районне підприємство "Агромаш" , яке займає площу 4,06 га , спеціалізується на ремонті вузлів і агрегатів тракторів типу Т-150, переобладнанню тракторів Т-150 на двигун ЯМЗ -236, виготовленню газопровідних труб , як круглого так і профільного видів, згідно вимог Держстандартів.
Виробничі і допоміжні приміщення відповідають вимогам СНіПів, територія вся заасфальтована і підтримується в належному стані.
Підприємство також виготовляє :
а) агрегати комбіновані АК-4, які за один прохід одночасно виконують 5 операцій;
б) борони пружинні БПШ-8, для знищення бур'янів;
в) культиватори КПСП-4, для суцільного обробітку грунту;
г) зчіпки для агрегатування сільськогосподарських машин;
д) культиватори КН-2,5.
Враховуючи потреби та побажання замовників підприємство виготовляє і відновлює запасні частини до вітчизняних тракторів і комбайнів.
З 2001 р. підприємство почало займатись переобладнанням комбайнів КСК-100 та ДОН-680 на двигуни ЯМЗ-238.
Важливі події в розвитку товариства за 2012 рік в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ не відбувалися.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Основним видом діяльності є ремонт тракторів і сільськогосподарських машин.
Організаційна структура емітента - підприємство має у своєму складі виробничі підрозділи:
1. Трубний цех.
2. Майстерня по ремонту тракторів.
3. Майстерня по відновленню зношених деталей.
4. Майстерня по виготовленню культиваторів і борін.
5. Переробний цех.
6. Млин.
Підприємство має інвестиції в інші товариства:
ТОВ "Агромаш-Калина" частка 20% - 3 300 грн.;
ТОВ ЛК "НАК "Облінтерлізинг" частка 30% - 119 882,50 грн.
Основне господарство розташовано за адресою: Вінницька обл.., Калиновський р-н, м.Калинiвка, вул. Ленiна 46
Підприємство дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених структурних підрозділів немає та у 2012 р. не створювало.
Ролі та перспективи розвитку - підприємство планує покращення умов виробництва та надання послуг.
Змін в організаційній структурі підприємствам у відповідності з попереднім звітним періодом не відбувалось.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозиції , щодо реорганізації з боку третіх осіб протягом звітного періоду 2012 р. до Товариства не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Бухгалтерський облік ведеться відповідно до вимог Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та Міжнародних стандартів фінансової звітності та інших нормативних документів з питань бухгалтерського обліку. Бухгалтерська та статистична звітність складається вчасно та достовірно. Фінансова звітність ПАТ відповідає даним синтетичного обліку. Річна інвентаризація проводилась згідно вимог чинного законодавства. Нарахування амортизації проводяться згідно МСБО "Основні засоби" та податкового законодавства. Метод оцінки вартості та облік запасів ведеться згідно МСБО "Запаси". Обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій на підприємстві відсутній, тому що відсутні фінансові інвестиції. Відображення сум податку на додану вартість ведеться згідно чинного законодавства. Облік надходження, використання, реалізації та вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів відображається згідно МСБО "Запаси". Зобов'язання підприємства визнані згідно МСБО "Зобов'язання". Дохід визначений та про класифікований згідно МСБО. Дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу. Витрати. Собівартість реалізованої продукції підприємства складається з витрат, що безпосередньо пов'язані з придбанням товарів та витратами, пов'язаними з їх придбанням, доставці на підприємство та іншими витратами на підготовку товарів до продажу. Дохід визначені та про класифіковано достовірно згідно МСБО . Облік реалізації готової продукції та товарів здійснюється згідно чинного законодавства. Розрахунки фактичної собівартості реалізованої продукції та результатів від її реалізації ведуться згідно вимог. Облік іншої реалізації та її структура відповідає законодавству. Балансовий прибуток та оподаткований прибуток визначається згідно з чинним законодавством.
Текст аудиторського висновку АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
ЩОДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ за 2012 рік ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "КАЛИНIВСЬКЕ РАЙОННЕ ПIДПРИЄМСТВО "АГРОМАШ" код за ЄДРПОУ 03567303
ВЛАСНИКАМ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА КЕРІВНИЦТВУ ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "КАЛИНIВСЬКЕ РАЙОННЕ ПIДПРИЄМСТВО "АГРОМАШ"
в зв'язку з поданням звітності до Національної Комісії з Цінних Паперів та Фондового Ринку
ЗВІТ ЩОДО ПОПЕРЕДНЬОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Незалежний Аудитор Гуцалюк Володимир Володимирович провів аудит попередньої фінансової звітності Публічного акціонерного товариства "Калинiвське районне пiдприємство "Агромаш", (код ЄДРПОУ 03567303; місцезнаходження: юридична адреса: Україна, Вінницька обл., Калинівський район, м.Калинівка, вул.Леніна 46., фактична адреса: Україна, Вінницька обл., Калинівський район, м.Калинівка, вул.Леніна 46., дата державної реєстрації 17.07.1997 р.), що додається, яка складається з балансу станом на 31 грудня 2012 року та відповідних звітів про фінансові результати, рух грошових коштів та власний капітал за рік, який закінчився цією датою, а також з стислого викладу суттєвих принципів облікової політики та інших приміток, включаючи інформацію, яка пояснює вплив переходу з попередньо застосованих П(С)БО на МСФЗ (надалі разом - "попередня фінансова звітність").
Попередню фінансову звітність було складено управлінським персоналом із використанням описаної в примітках до річної фінансової звітності за звітний рік концептуальної основи спеціального призначення, що ґрунтується на застосуванні вимог МСФЗ, як того вимагає МСФЗ 1 "Перше застосування МСФЗ".
Ця попередня фінансова звітність складена з метою формування інформації, яка буде використана для підготовки порівняльної інформації при підготовці першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р. з урахуванням можливих коригувань, які будуть зроблені в разі змін вимог стандартів та тлумачень, що будуть використані при складанні першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
" Відповідальність управлінського персоналу за попередню фінансову звітність
Управлінський персонал несе відповідальність за складання попередньої фінансової звітності згідно з вищезазначеною концептуальною основою спеціального призначення, описаною в примітках до річної фінансової звітності за звітний рік. Управлінський персонал також несе відповідальність за такий внутрішній контроль, який він визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
" Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї попередньої фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що попередня фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриттів у попередній фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень попередньої фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилок. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання суб'єктом господарювання попередньої фінансової звітності з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та оцінку загального подання попередньої фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
" Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Аудитор не спостерігав за інвентаризацією наявних запасів та необоротних активів, оскільки час її проведення передував часу проведення аудиторської перевірки. В зв'язку з тим, що стаття необоротних активів є суттєвою у фінансовій звітності, аудитором були проведені можливі аудиторські альтернативні процедури, процедури тестування надійності результатів проведеної інвентаризації необоротних активів.
Існуючі елементи внутрішнього контролю, що стосуються необоротних активів та запасів дозволяють аудитору висловлювати думку стосовно необоротних активів та запасів.
Звертаємо Вашу увагу, що даний фінансовий звіт було підготовлено в рамках процесу переходу Товариства на використання Міжнародних стандартів фінансової звітності, тому фінансова звітність може потребувати коригувань на початок періоду першого повного пакету фінансової звітності станом на 31 грудня 2013 р. за рік, який закінчиться на указану дату. Згідно з МСФЗ тільки повний комплект фінансової звітності разом із порівняльною фінансовою інформацією та пояснюючими примітками може забезпечити достовірне представлення фінансового стану Товариства, результатів її операційної діяльності та руху грошових коштів згідно з МСФЗ.
Фінансова звітність підприємства за 2012 рік являється перехідною від Національних до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), що практично унеможливлює виконання абсолютно всіх вимог, які пред'являються до фінансової звітності за МСФЗ. Згідно МСФЗ, якщо хоча б одна вимога не виконується, то така фінансова звітність не може бути визнана як звітність, що відповідає МСФЗ повністю.
" Висновок
На нашу думку, попередня фінансова звітність станом на 31.12.2012 р. та за рік, що закінчився на зазначену дату, складена в усіх суттєвих аспектах відповідно до концептуальної основи спеціального призначення, описаної в примітках до річної фінансової звітності за звітний рік , включаючи припущення управлінського персоналу щодо стандартів та тлумачень, що, як очікується, будуть чинними, та облікових політик, що, як очікується, будуть прийняті на дату, коли управлінський персонал підготує перший повний пакет фінансової звітності згідно з МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
" Пояснювальний параграф та обмеження щодо використання
Ми звертаємо увагу на те, що існує ймовірність внесення коригувань у вхідні залишки балансу на 01.01.2012 р. та попередню фінансову звітність за 2012 рік під час складання балансу першого повного пакету фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р. Також звертаємо увагу на те, що тільки повний пакет фінансової звітності за МСФЗ, який включає три Баланси (Звіти про фінансовий результат), по два Звіти про фінансові результати (Звіти про сукупний дохід), Звіти про рух грошових коштів, Звіти про власний капітал, і відповідні примітки (в тому числі порівняльну інформацію до всіх приміток, що вимагається МСФЗ)., може забезпечити достовірне відображення фінансового стану Публічного акціонерного товариства "Калинiвське районне пiдприємство "Агромаш", результатів його операційної діяльності та руху грошових коштів згідно з МСФЗ. Наша думка не модифікована щодо цього питання.
Попередню фінансову звітність Публічного акціонерного товариства ""Калинiвське районне пiдприємство "Агромаш" було складено в процесі зміни концептуальної основи з П(С)БО на МСФЗ. Таким чином, попередня фінансова звітність Публічного акціонерного товариства "Калинiвське районне пiдприємство "Агромаш" може бути не прийнятною для інших цілей.
Цей аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора) може бути представлено відповідним органам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
ЗВІТ ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ І НОРМАТИВНИХ АКТІВ УКРАЇНИ
1. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ
" Основні відомості про емітента
Повне найменування Публічного акціонерне товариство
"Калинiвське районне пiдприємство "Агромаш"
Код за ЄДРПОУ 03567303
Місцезнаходження Вінницька обл., Калинівський р-н, м.Калинівка, вул.Ленiна 46
Дата державної реєстрації 17.07.1997
" Опис аудиторської перевірки
Аудиторська перевірка проведена та аудиторський висновок складено у відповідності до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі - МСА), зокрема до МСА 700, 705, 706, "Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)", затвердженого Рішенням ДКЦПФР України за N 1360 від 29.09.2011 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2011 р. за № 1358/20096, та діючого законодавства України (законів України "Про аудиторську діяльність ", "Про господарські товариства ", "Про цінні папери і фондовий ринок ", "Цивільного кодексу ".)
Фінансова звітність за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року була підготовлена у рамках переходу Товариства на звітування відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та є попередньою.
Товариство підготувало вступний баланс станом на 01.01.2012 р.("дата переходу на МСФЗ") у відповідності з МСФЗ 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності".
Для проведення перевірки аудитору було надано документацію підприємства, що перевіряється, а саме: фінансову та податкову звітність, регістри бухгалтерського обліку, відомості аналітичного обліку, первинні документи з обліку руху грошових коштів, матеріальних цінностей, розрахунків підприємства. Висновки аудиторів ґрунтувались на документах та інформації, які були надані їм підприємством в процесі виконання роботи. Аудитори не виключають можливість наявності документів та інформації, які, з якихось причин, не були їм надані, і які б могли вплинути на отримані висновки.
Відповідальність стосовно наданої для аудиторської перевірки звітності, достовірність та повноту документів несе керівництво та службові особи підприємства, що перевіряється, які надали таку інформацію. Обов'язком аудиторів є висловлення висновку стосовно фінансової звітності на підставі проведеного аудиту.
Під час перевірки аудиторами виконувались наступні процедури:
- Опитування й аналіз;
- Вивчення наданих звітів та їх порівняльний аналіз;
- Перевірка розрахунків, порівняльний аналіз звітності і даних бухгалтерії;
- Звірка, одержання підтверджень;
- Співставлення даних бухгалтерського, податкового обліку та звітності;
- Аналітичні розрахунки і процедури;
- Елементи економічного аналізу.
У своїй роботі аудитор використовував принцип вибіркової перевірки. Під час перевірки до уваги бралися тільки суттєві викривлення.
Аудитор здійснив перевірку відповідно до припущень, що інформація, надана для перевірки, є достовірною і повною. Аудитор вибірково перевірив інформацію, яка підтверджує цифровий матеріал, який покладено у основу фінансової звітності підприємства та зібрав достатньо доказів, які забезпечують обґрунтовану підставу для висловлення думки та складання аудиторського висновку про фінансові звіти підприємства.
Цей висновок має юридичну чинність тільки в тому випадку, якщо він наданий цілком і використовується відповідно до мети, передбаченої договором підприємства з аудитором. Аудитор не зобов'язаний поновлювати цей висновок, у тому числі й у випадку будь-яких змін після дати його надання. Усі зазначені в цьому висновку рекомендації ґрунтуються на нормах законодавства України, що були чинними протягом періоду перевірки та прийняті до виконання за рішенням керівництва Підприємства.
Аудитор обумовлює, що він не зобов'язані виконувати додаткову роботу, додатково давати офіційні пояснення і показання, якщо тільки немає попередньої і не буде наступної письмової згоди аудитора на це.
2. ЗАГАЛЬНИЙ СТАН БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ
Відповідальність "за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років...", на підприємстві, що перевірялось, несе відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" керівник, який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.
Керівник та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за повноту та достовірність обліку та звітності. Відповідальність працівників бухгалтерської служби за ведення бухгалтерського обліку регулюється посадовими інструкціями.
Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться бухгалтерською службою на чолі з головним бухгалтером. Діяльність працівників бухгалтерії регламентується посадовими інструкціями, що затверджені на підприємстві.
Бухгалтерська служба підприємства крім вимог чинного законодавства у своїй роботі керується також "Наказом про організацію бухгалтерського обліку й облікову політику підприємства", затвердженого керівником на 2012 рік.
Фінансова звітність складена відповідно до вимог МСФЗ та МСФЗ 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності ".
3. ОПИС ВАЖЛИВИХ АСПЕКТІВ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ
" Основа підготовки попередньої фінансової звітності.
Дана фінансова звітність була підготовлена відповідно до вимог Міжнародного стандарту фінансової звітності IFRS 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності" (МСФЗ) в межах підготовки Підприємства до застосування МСФЗ в майбутньому. Якщо Підприємство буде складати повний пакет фінансової звітності за МСФЗ на 31.12.2013р. і за рік, який закінчиться на цю дату, то звіт буде надаватися у відповідності до стандартів та інтерпретацій, які будуть дійсними на вказану дату.
Фінансову звітність було складено управлінським персоналом із використанням описаної у примітці до звіту основи бухгалтерського обліку, якою є МСФЗ, з урахуванням обмежень, що накладаються МСФЗ 1 "Перше застосування МСФЗ", включаючи: - розкриття впливу переходу з П(С)БО на МСФЗ.
Концептуальною основою попередньої фінансової звітності за рік, що закінчився 31.12.2012 р., є бухгалтерські політики, що базуються на вимогах МСФЗ, включаючи розкриття впливу переходу з П(С)БО на МСФЗ, допущення, прийняті управлінським персоналом щодо стандартів та інтерпретацій, які, як очікується, наберуть чинності, і політик, які, як очікується, будуть прийняті на дату підготовки управлінським персоналом першого повного пакету фінансової звітності за МСФЗ за станом на 31.12.2013 р., а також обмеження застосування МСФЗ, зокрема в частині визначення форми та складу статей фінансових звітів згідно МСБО 1.
" Безперервність діяльності
Фінансова звітність була підготовлена на основі принципу безперервності діяльності, що передбачає здатність підприємства реалізовувати свої активи і виконувати свої зобов'язання в ході звичайної діяльності.
" Прийнятність обраних облікових політик та адекватність розкриттів у фінансової звітності
Облікова політика, яка використовується на підприємстві, протягом періоду, була незмінною, та відповідає законодавчим і нормативним вимогам постановки бухгалтерського обліку.
Підприємство дотримується та веде облік згідно обраної облікової політики акціонерного товариства.
4. РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ОКРЕМИХ ЕЛЕМЕНТІВ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Необоротні активи підприємства
До складу необоротних активів підприємства відносяться: нематеріальні активи, основні засоби, незавершене будівництво, довгострокові біологічні активи, довгострокові фінансові інвестиції, довгострокова дебіторська заборгованість, інвестиційна нерухомість, відстрочені податкові активи, гудвіл та інші необоротні активи. Станом на 31.12.2012 р. на балансі підприємства обліковується декілька складових необоротних активів - основні засоби підприємства та довгострокові фінансові інвестиції, відстрочені податкові активи.
" Основні засоби
Товариство, у відповідності до Законодавства України володіє, користується і розпоряджається майном, що є у його власності відповідно до мети створення та предмету діяльності товариства.
Станом на 31.12.2012 р. по даних підприємства власні основні засоби становлять, тис.грн.:
Основні засоби На початок
звітного періоду На кінець
звітного періоду
Залишкова вартість 1 181,0 1 156,0
Первісна вартість 3 280,0 3 347,0
Знос 2 099,0 2 191,0
Структура основних засобів наступна тис.грн.:
Найменування показника
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Земельні ділянки - -
Інвестиційна нерухомість - -
Капітальні витрати на поліпшення земель - -
Будинки, споруди та передавальні пристрої 704,0 713,0
Машини та обладнання 395,0 349,0
Транспортні засоби 23,0 36,0
Інструменти, прилади, інвентар (меблі) 36,0 36,0
Тварини - -
Багаторічні насадження - -
Інші основні засоби 23,0 22,0
Бібліотечні фонди - -
Малоцінні необоротні матеріальні активи - -
Тимчасові (нетитульні) споруди - -
Природні ресурси - -
Інвентарна тара - -
Предмети прокату - -
Інші необоротні матеріальні активи - -
Разом 1 181,0 1 156,0
В 2012 році для бухгалтерського обліку основних засобів товариство застосовувало вимоги МСБО 16 "Основні засоби".
Підприємство застосовує прямолінійний метод нарахування амортизації по основним засобам згідно прийнятої облікової політики Товариства.
В результаті проведених аудиторських процедур, стосовно повноти та правильності відображення в обліку капітального ремонту основних засобів, правильність нарахування амортизації, правильність відображення в обліку надходження, внутрішнього переміщення та вибуття (списання) основних засобів, аудиторами встановлено, що суттєвих помилок, які можуть привести до викривлення показників фінансової звітності не встановлено.
" Фінансові інвестиції
Підприємство має фінансові інвестиції в акції , частки у статутному капіталі інших підприємств.
Станом на 31.12.2012 р. по даних підприємства фінансові інвестиції становлять, тис.грн.
Найменування показника
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств 417,0 123,0
Інші фінансові інвестиції 3,0 -
Склад фінансових інвестицій станом на 31.12.2012 р. наступний:
1. Фінансові інвестиції, які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств становлять 123,0 тис.грн.:
" ТОВ ЛКНАК "Облінтерлізінг" частка 30% 119882,50 грн.
" ТОВ "Агромаш-Калина", частка 20% - 3300,00 грн.
Облік придбання, списання та іншого вибуття фінансових інвестицій відповідає вимогам МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" та МСБО 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка".
" Відстрочені податкові активи

В 2012 році для бухгалтерського обліку відстрочених податкових активів товариство застосовувало вимоги МСБО 12 "Податки на прибуток". Станом на 31.12.2012 р. по даних підприємства відстрочені податкові активи становлять 463,0 тис.грн.
Оборотні активи підприємства
До складу оборотних активів підприємства відносяться: виробничі запаси, поточні біологічні активи, незавершене виробництво, готова продукція, товари, векселі одержані, дебіторська заборгованість, поточні фінансові інвестиції, грошові кошти та їх еквіваленти та інші оборотні активи.
Станом на 31.12.2012 р. на балансі підприємства обліковується декілька складових оборотних активів - виробничі запаси, незавершене виробництво, готова продукція, товари, дебіторська заборгованість, грошові кошти та їх еквіваленти, інші оборотні активи та витрати майбутніх періодів.
" Виробничі запаси
В 2012 році для ведення бухгалтерського обліку сировини, товарів, матеріалів та інших товарно-матеріальних цінностей товариство застосовувало вимоги МСБО 2 "Запаси".
Облік придбання, реалізації, списання та іншого вибуття запасів ведеться згідно МСБО 2 "Запаси".
Метод оцінки вибуття запасів - за середньозваженою собівартістю. Протягом звітного періоду було забезпечено незмінність визначених методів оцінки вибуття запасів.
Облік надходження, використання, реалізації та вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів, строком використання менше ніж 1 рік, відображається згідно МСБО 2 "Запаси".
Оцінка запасів на дату балансу проведена згідно з прийнятою на підприємстві обліковою політикою.
Станом на 31.12.2012 р. по даних підприємства склад виробничих запасів наступний, тис.грн.:
Найменування показника На кінець звітного періоду
Сировина і матеріали 82,0
Купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби 170,0
Паливо 6,0
Тара і тарні матеріали -
Будівельні матеріали 1,0
Запасні частини 9,0
Матеріали сільськогосподарського призначення -
Поточні біологічні активи -
Малоцінні та швидкозношувані предмети 28,0
Незавершене виробництво 142,0
Готова продукція 472,0
Товари 29,0
Разом 939,0
Залишки запасів за даними аналітичного обліку співпадають з даними синтетичного обліку. Вибірковою перевіркою відхилень не виявлено.
Перевіркою правильності списання вартості запасів із застосуванням методів, передбачених обліковою політикою підприємства, недоліків та помилок не виявлено. Помилок при відображенні операцій з запасами в бухгалтерському обліку вибірковою перевіркою не виявлено.
" Дебіторська заборгованість
Облік дебіторської заборгованості проводиться у відповідності з вимогами МСБО № 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка"
Поточна дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги включається до підсумку балансу за чистою реалізаційною вартістю, тобто дебіторська заборгованість за вирахуванням резерву сумнівних боргів.
Поточна дебіторська заборгованість, яка не пов'язана з реалізацією продукції, робіт, послуг, що визнана безнадійною на протязі звітного періоду відображена у складі інших операційних витрат.
Дебіторська заборгованість за товари, роботи. послуги станом на 31.12.2012 р. становить:
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги На початок
звітного періоду На кінець
звітного періоду
чиста реалізаційна вартість 177,0 77,0
первісна вартість 208,0 90,0
резерв сумнівних боргів 177,0 77,0

Дебіторська заборгованість за розрахунками становить, тис.грн.:
Найменування показника
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
з бюджетом 2,0 -
за виданими авансами 575,0 825,0
з нарахованих доходів - -
із внутрішніх розрахунків - -
Інша поточна дебіторська заборгованість 944,0 1 008,0
Структура грошових коштів товариства станом на 31.12.2012 р. становить, тис.грн.:
Найменування показника
На кінець звітного періоду
Каса 4,0
Поточний рахунок в банку 34,0
Інші рахунки в банку (акредитиви, чекові книжки) -
Грошові коїли о дорозі -
Еквіваленти грошових коштів -
Разом 38,0
Власний капітал підприємства
Аналітичний облік статутного, пайового, додаткового вкладеного, резервного, неоплаченого, вилученого капіталів та нерозподіленого прибутку на підприємстві ведеться з використанням відповідних рахунків. Рахунки призначені для узагальнення інформації про стан і рух коштів різновидностей власного капіталу - статутного, пайового, додаткового, резервного, вилученого, неоплаченого, а також нерозподілених прибутків (непокритих збитків), цільових надходжень, забезпечень майбутніх витрат і платежів, страхових резервів.
Структура власного капіталу товариства станом на 31.12.2012 р. становить, тис.грн.:
Найменування показника
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Статутний капітал 503,0 503,0
Пайовий капітал - -
Додатковий вкладений капітал - -
Інший додатковий капітал - -
Резервний капітал 106,0 106,0
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 1 642,0 1 474,0
Неоплачений капітал - -
Вилучений капітал - -
Накопичена курсова різниця - -
Разом 2 251,0 2 083,0
Порядок розподілу прибутку підприємства здійснюється згідно зі Статутом та рішенням зборів акціонерів.
" Інформація про статутний капітал
Об'явлений статутний капітал підприємства становить 502960,00 грн. Величина статутного капіталу на 31.12.2012 р. становить 502960,00 грн.. Станом на 31.12.2012 року статутний капітал сплачено повністю.
Інформація про випуски акцій:
Дата реєстрації випуску акцій 13.12.2010
Номер свідоцтва про реєстрацію випуску акцій 166/02/1/10
Найменування органу, що зареєстрував випуск акцій Вінницьке ТУ ДКЦПФР
Код цінного папера UA4000110761
Тип цінного папера Іменні прості
Форма існування та форма випуску акцій Бездокументарна
Номінальна вартість акції (грн.) 0,25
Кількість акцій (штук) 2011840
Загальна номінальна вартість акцій (грн.) 502960,00
Частка у статутному капіталі (%) 100
З метою приведення діяльності Товариства у відповідність до норм Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008 р. № 514-VI керівництвом товариства:
- обрано тип товариства - публічне акціонерне товариство
- змінено найменування акціонерного товариства з відкритого на публічне
- внесені зміни до Статуту товариства та Статут товариства викладений в новій редакції.
" Створення та використання резервного капіталу
Статутам підприємства передбачено, що за рахунок чистого прибутку, що залишається в розпорядженні Товариства:
- виплачуються дивіденди;
- створюється та поповнюється резервний капітал;
- накопичується нерозподілений прибуток (покриваються збитки).
Станом на 31.12.2012 року розмір резервного капіталу становив 106,0 тис.грн.
По результатам діяльності за 2012 рік, підприємство отримало збиток 168,0 тис.грн., відрахування до резервного капіталу підприємством не проводилось. Протягом 2012 року використання резервного фонду не здійснювалося.
Відповідно до МСБО 19 Підприємством створено фонд на оплату щорічних відпусткок, тис.грн.:
На початок звітного періоду 57,0
На кінець звітного періоду 61,0
На думку аудитора, розкриття інформації про власний капітал в балансі Товариства в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України та не протирічить чинним Міжнародним стандартам бухгалтерського обліку та звітності.
Розкриття інформації про зобов'язання
Зобов'язання підприємства визнані згідно МСБО 1 "Подання фінансових звітів", МСБО 37 "Забезпечення, непередбачені зобов'язання і непередбачені активи".
" Довгострокові зобов'язання
Товариство за звітний рік має довгострокові зобов'язаня станом на 31.12.2012 р. наступні:
Найменування показника На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Довгострокові зобов'язання 210,0 856,0
Склад довгострокових зобов'язань станом на 31.12.2012 р. наступний:
Позикодавець Договір Тип позики Сума,
тис. грн. Відсоток Дата підписання Дата погашення Термін користування
BAT Калинівська Сільгосптехніка №1 Поворотна фінансова допомога 1200,0 безвідсоткова 24.07.2009 24.07.2019 10 років
ТОВ Агромаш-Трубний №2 Поворотна фінансова допомога 900,0 безвідсоткова 04.08.2009 04.09.2019 10 років
Відповідно до умов зазначених договорів кошти перераховуються частками за потребами позичальника ПАТ "КАЛИНIВСЬКЕ РАЙОННЕ ПIДПРИЄМСТВО "АГРОМАШ" .
" Поточні зобов'язання
Підприємство за звітний рік, станом на 31.12.2012 р. має наступну структуру зобов'язань, тис.грн.:
Найменування показника На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Короткострокові кредити банків - -
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями - -
Векселі видані 496,0 496,0
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 697,0 388,0
Поточні зобов'язання за розрахунками: - -
з одержаних авансів 468,0 317,0
з бюджетом 15,0 25,0
з позабюджетних платежів - -
зі страхування 46,0 65,0
з оплати праці 69,0 58,0
з учасниками - -
із внутрішніх розрахунків - -
із необоротними активами та групами вибуття - -
Інші поточні зобов'язання 453,0 394,0
До векселі видані включено заборгованість за виданими векселями у сумі 496,0 тис. грн.
Станом на 31.12.2012 р. заборгованість за виданими векселями має наступну структуру, тис.грн.:
Отримувач векселя Дата видачі Дата погашення Загальна сума Сплачена частка заборгованості 5% Залишкова сума заборгованості
ПП Стандарт_метал 07.2007 06.2020 156,0 7,8 148,2
ПП Ескада-СВ 01.2008 12.2020 159,6 8,0 151,6
ПП Промтекс-АВ 02.2008 12.2020 206,5 10,3 196,2
Разом заборгованість 522,1 26,1 496,0
Розрахунки по заробітний платі, з підзвітними особами, з бюджетом, позабюджетними фондами і соціальному страхуванню здійснювались у відповідності до чинного законодавства та встановленими нормами.
Облік зобов'язань ведеться згідно МСБО 1 "Подання фінансових звітів", МСБО 37 "Забезпечення, непередбачені зобов'язання і непередбачені активи".
Проведеною перевіркою порушення вимог зазначених законодавчих документів аудитором не виявлено.
Розкриття інформації щодо формування собівартості реалізованої продукції та обсягу чистого прибутку
" Витрати та доходи підприємства
На підприємстві ведеться бухгалтерський та податковий облік витрат виробництва, витрат обігу та валових витрат відповідно до встановленого порядку.
Ведення обліку витрат на виробництво та склад витрат на виробництво відповідає вимогам МСБО 2 "Запаси".
Фактична собівартість та оцінка залишків незавершеного виробництва на підприємстві достовірні і обраховуються згідно чинного законодавства.
Витрати виробництва обліковуються відповідно МСБО 2 "Запаси". Склад витрат, порядок розподілу витрат здійснюється згідно з обліковою політикою підприємства та відповідає міжнародним стандартам фінансової звітності
Склад доходів та витрат підприємства за 2012 р., тис.грн.:
Найменування показника За звітний період За попередній період
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 5 152,0 -
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) 4 514,0 -
Інші операційні доходи 48,0 -
У т.ч. дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних у наслідок сільськогосподарської діяльності - -
Адміністративні витрати 222,0 -
Витрати на збут 290,0 -
Інші операційні витрати 342,0 -
Витрати від первісного визначення біологічних активів і сільськогосподарської продукції - -
Доход від участі в капіталі - -
Інші фінансові доходи - -
Інші доходи - -
Фінансові витрати - -
Витрати від участі в капіталі - -
Інші витрати - -
Прибуток (збиток) від впливу інфляції на монетарні статті - -
Податок на прибуток від звичайної діяльності - -
Дохід з податку на прибуток від звичайної діяльності - -
Надзвичайні:
доходи - -
витрати - -
Податки з надзвичайного прибутку - -
Частка меншості - -
Чистий: -
прибуток - -
збиток 168,0 -
Балансовий прибуток та оподаткований прибуток визначається згідно з чинним законодавством.
Проведеними перевірками та тестуваннями аудиторами не виявлено чинників, які суттєвим чином перекручують розмір фінансового результату діяльності підприємства, відображеного у фінансових звітах. Підприємство за звітний період 2012 р. отримало 168,0 тис.грн. збитків.
5. ІНША ДОПОМІЖНА ІНФОРМАЦІЯ
Вартість чистих активів акціонерного товариства
Під вартістю чистих активів акціонерного товариства (далі - АТ) розуміється величина, яка визначається шляхом вирахування із суми активів, прийнятих до розрахунку, суми його зобов'язань, прийнятих до розрахунку.
Розрахунок вартості чистих активів за звітний та попередній періоди здійснено згідно з Методичними рекомендаціями щодо визначення вартості чистих активів акціонерного товариства, схвалених рішенням ДКЦПФР від 17.11.2004 р. № 485, Цивільного кодексу України. Розрахунок проведено за даними Балансу підприємства, складеного станом на 31.12.2012 р.: розрахункова вартість чистих активів - різниця рядків балансу 280, 430, 480, 620 та 630; статутний капітал - рядок балансу 300; скоригований статутний капітал - різниця рядків балансу 300, 360 та 370.
Розрахунок вартості чистих активів, тис.грн.:
Найменування показника
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Вартість чистих активів акціонерного товариства 2 251,0 2 083,0
Статутний капітал 503,0 503,0
Скоригований статутний капітал 503,0 503,0
Розрахункова вартість чистих активів перевищує статутний капітал та скоригований статутний капітал. Вимоги частини третьої статті 155 Цивільного кодексу України дотримані. Зменшення статутного капіталу не вимагається.
Виконання значних правочинів (відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства")
Значний правочин - правочин (крім правочину з розміщення товариством власних акцій), учинений акціонерним товариством, якщо ринкова вартість майна (робіт, послуг), що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів товариства, за даними останньої річної фінансової звітності.
Аудитор переконався, що виконання значних правочинів протягом звітного року товариством здійснювалось відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" за рішеннями наглядової ради товариства, правління товариства та загальних зборів акціонерів товариства.
Стан корпоративного управління
Стан корпоративного управління на Товаристві здійснюється згідно до Закону України "Про акціонерні товариства". Контроль за діяльністю товариства здійснює Наглядова Рада. Перевірку фінансово-господарської діяльності проводить Ревізор (ревізійна комісія) товариства. Служби внутрішнього аудиту Наглядовою Радою не створено.
Корпоративне управління Товариством здійснюється Загальними зборами, які вибирають Правління товариства, Наглядову раду та наділяють їх повноваженнями управління в період між зборами. Контроль над Правлінням Товариства здійснює Наглядова рада.
Ризики суттєвого викривлення (Стосовно ідентифікації та оцінки аудиторами ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства (МСА 240 "Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності")) .
Управлінський персонал несе відповідальність за підготовку та достовірне представлення фінансової звітності у відповідності до концептуальної основи фінансової звітності, що діє в Україні та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає необхідним для забезпечення складання фінансової звітності , що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
Зауважимо, що в обов'язки аудитора входить представлення висновку на підставі даних аудиторської перевірки наданої звітності за 2012 рік. Отже під час проведення аудиторської перевірки аудитором не виявлено обставин, що свiдчать про можливiсть шахрайства та викривлення фінансової звітності в наслідок шахрайства або суттєвих помилок.
6. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ
Показники фінансового стану
Показники Орієнтовне позитивне значення На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Коефіцієнт абсолютної ліквідності 0,25 - 0,5 0,00178 0,02180
Коефіцієнт загальної ліквідності 1,0 - 2,0 1,20989 1,72174
Коефіцієнт фінансової стійкості 0,25 - 0,5 1,11550 1,27700
Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом 0,5 - 1,0 1,00312 1,19507

" Коефіцієнт абсолютної ліквідності характеризує негайну готовність підприємства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення суми грошових коштів товариства в їх еквівалентів та поточних фінансових інвестицій до суми поточних зобов'язань - станом на кінець року відповідно з розрахунком коефіцієнта підприємство не готове негайно ліквідувати поточні зобов'язання.
" Коефіцієнт загальної ліквідності характеризує готовність товариства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення оборотних активів підприємства до суми поточних зобов'язань підприємства - станом на кінець року розрахований коефіцієнт ліквідності свідчить про те, що підприємства може ліквідувати поточні зобов'язання.
" Коефіцієнт фінансової стійкості характеризує співвідношення власних коштів та вартості майна підприємства. Відсоток власних коштів у власному майні вказує на те, що підприємство має достатній рівень фінансової стійкості і відносно незалежне від зовнішніх фінансових джерел - розрахований показник на кінець року знаходиться в межах нормативного значення та свідчить про стабільний фінансовий стан підприємства.
" Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом характеризує співвідношення зобов'язань та власних коштів підприємства - розрахований показник на кінець року свідчить про те, що підприємство не має залежності від залучених коштів.
7. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО АУДИТОРА
Прізвище, ім'я та по батькові Гуцалюк Володимир Володимирович
Номер та дата видачі сертифіката аудитора, виданого АПУ Серія А № 004804, виданий на підставі рішення АПУ від 22 червня 2001року за №102 від 22 червня 2001 року, термін дії сертифікату продовжено до 22 червня 2015 року, згідно рішення АПУ № 219/2 від 14 липня 2010 року.
Номер та дата видачі Свідоцтва про внесення в Реєстр аудиторських фірм та аудиторів, які надають аудиторські послуги, виданого АПУ № 3298 видане за рішенням АПУ від 27.11.2003 р. за № 129
Місце знаходження фізичної особи Україна, 21100, м.Вінниця, пл. Гагаріна, буд. № 2 офіс № 3
Контактний телефон (0432) 55-08-20
Номер і дата договору на проведення аудиту № 02/13-РЗ від 03.04.2013 р.
Дата початку проведення аудиту 03.04.2013
Дата закінчення проведення аудиту 25.04.2013
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент - основним видом діяльності є ремонт тракторів і сільськогосподарських машин, а також виготовлення труб. В 2012 році ВАТ " Калинівське РП Агромаш" було вироблено товарної продукції по діючих цінах звітного року на суму 6015 тис.грн.
Перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг - враховуючи потреби та побажання замовників підприємство виготовляє і відновлює запасні частини до вітчизняних тракторів і комбайнів. На даний час є тенденція на розвиток галузей виробництва , які займаються ремонтом сільськогосподарської техніки, тому що виробники сільськогосподарської продукції не мають можливості придбавати нову техніку і змушені постійно ремонтувати стару зношену техніку. ВАТ "Калинівське РП Агромаш" з кожним місяцем поступово збільшує обсяги виконаних робіт за рахунок якості виконання даних робіт і стабільних цін на виконані послуги . Також важливим фактором є те , що підприємство надає гарантію на 12 місяців на відремонтовану техніку. Інженерно-технічний відділ підприємства в 2000 році впровадив у виробництво новий вид продукції для сільськогосподарських формувань, а саме агрегат комбінований (культиватор КПСП-4), який з допомогою трактора Т-150 культивує грунт під посів різних культур . Даний культиватор позитивно зарекомендував себе навіть в східних регіонах України . Після впровадження у виробництво АК-4 на підприємстві були створені нові робочі місця для 15 чоловік.
Залежність від сезонних змін - ступінь залежності незначний, ремонт техніки це процес постійний.
Основні ринки збуту та основних клієнтів - покупцями продукції підприємства є представники майже всіх регіонів України. Труби користуються попитом на заході України та у Вінницький та Хмельницькій областях. Трактори Т-150 здають на переобладнання з Одеської, Черкаської, Тернопільської, Вінницької, Дніпропетровської та Хмельницької областей. Культиватори реалізовувались в Одеську, Сумську, Тернопільську, Вінницьку, Полтавську та Хмельницьку області.
Основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту - ризики в діяльності підприємства є постійне збільшення вартості послуг з ремонту тракторів та сільськогосподарської техніки за рахунок подорожчання запчастин та матеріалів.
Канали збуту й методи продажу, які використовує емітент - канали та методи збуту підприємством не досліджувались.
Джерела сировини, їх доступність та динаміку цін - підприємство змушене користуватися послугами торгових фірм, які займаються перепродажем запасних частин , що впливає на ціну виконаних послуг, доступність та динаміку цін підприємство не досліджує, тому що відбувається постійне подорожчання цін на матеріали.
Інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку - підприємство надає гарантію на 12 місяців на відремонтовану техніку. Інженерно-технічний відділ підприємства впроваджує у виробництво новий вид продукції для сільськогосподарських формувань, а саме агрегати комбіновані.
Інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента - конкурентом в даній галузі є Харківський тракторний завод , який теж виконує подібні послуги, тому основними користувачами наших послуг є споживачі Західної та центральної частини України.
Перспективні плани розвитку емітента - ВАТ "Калинівське РП Агромаш" переобладнюватє трактори Т-150 з двигунів СМД на двигун ЯМЗ, планується заміна іншими двигунами. Даний фактор показує, що потенційні можливості підприємства дуже великі і з кожним місяцем є можливість надати роботу багатьом кваліфікованим працівникам, які раніше роками рахувалися в центрі зайнятості.
Кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання - такі відсутні, тому що закупівля матеріалів відбувається під конкретне замовлення та одноразово.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування На 2013 рік підприємство не планує інвестиції або значні придбання, пов'язані з її господарською діяльністю.
За останні п'ять років підприємством не здійснювалися значного придбання або відчуження активів.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Будинки та споруди становлять на кінець року - первісна вартість 2206 тис.грн., знос - 1493 тис.грн.,
Машини та обладнання становлять на кінець року - первісна вартість 827 тис.грн, знос 478 тис.грн.,
Транспортні засоби на кінець року становлять - первісна вартість 115 тис.грн. знос 79 тис.грн. ,
Інструменти, прилад, інвентар становить на кінець року - первісна вартість 140 тис.грн., знос 104 тис.грн.,
Інші основні засоби на кінець року становлять - первісна вартість 59 тис.грн., знос 37 тис.грн.
Зміни у вартості основних засобів зумовлені нарахуванням зносу, надходженням та вибуттям основних.
Зміни у вартості основних засобів зумовлені нарахуванням зносу, надходженням та вибуттям основних.
Ступінь зносу основних засобів - 65 %, ступінь використання - 95 %. Основні засоби емітента використовуються за призначенням. Обмежень у використанні майном емітент не має. Рухоме та нерухоме майно емітента знаходиться за адресою: Вінницька обл.., Калиновський р-н, м.Калинiвка, вул. Ленiна 46.
Капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів протягом 2012 р. підприємством не проводилось. На 2013 рік підприємство не планує значні капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів пов'язані з її господарською діяльністю.
Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства протягом звітного 2012 р. не виникали. Для зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на підприємстві постійно проводиться технічний огляд основних засобів.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень На сьогоднішній день істотною проблемою нашого підприємства є розрив зв'язків з країнами ближнього "Зарубіжжя" (Росія, Білорусь). Постійно виникають проблеми придбання комплектуючих , запасних частин для ремонту сільськогосподарської техніки. Підприємство змушене користуватися послугами торгових фірм, які займаються перепродажем запасних частин , що впливає на ціну виконаних послуг. Кожна поїздка в Росію або Білорусь займає дуже багато часу та коштів на оформлення різноманітних митних документів. Процедура перетину кордону дуже складна і дорога , але є моменти коли вона дуже необхідна. Також постійною проблемою підприємства є перебої в постачанні електроенергією, незважаючи на те, що Обленерго отримує від нас попередню оплату за електроенергію. Внутрішні підрозділи підприємства , які займаються виготовленням продукції змушені працювати в нічний час, коли спадає пік навантаження енергосистеми.
Також на діяльність підприємства істотно впливають постійні зміни у податковому законодавстві та в інвестиційній політиці держави, неплатоспроможність партнерів і населення, наявність недобросовісної конкуренції, зношеність основних засобів та транспорт.
Ступінь залежності від зазначених проблем:
постійні зміни законодавства - ступінь залежності середня
нестабільність цін - ступінь залежності середня
знос рухомого складу - ступінь залежності середня
низька платоспроможність споживачів - ступінь залежності середня погодні умови - ступінь залежності незначний
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Фактів виплати штрафних санкцій (штрафів, пені, неустойок) і компенсацій за порушення законодавства протягом 2012 р. не було.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Метою діяльності товариствам є розвиток ринкових стосунків, насичення ринку продукцією, товарами, послугами, використання прогресивного обладнання, технологій та кращого досвіду управління, залучення додаткових матеріальних та фінансових ресурсів, а також одержання прибутку на основі задоволення суспільних потреб у товарах та послугах. Відповідно обраної політики щодо фінансування діяльності емітента - товариство веде свою діяльність виключно за рахунок власних коштів на основі самофінансування та самоокупності.
В зв'язку з тим , що продукція та послуги підприємства користується попитом, користувачі нашої продукції постійно здійснюють попередню оплату на розрахунковий рахунок. Але достатності робочого капіталу для поточних потреб - для успішної діяльності товариства власних обігових коштів недостатньо. Тому підприємство користується кредитами банків. Також поступово до мінімуму зменшується обсяг бартерних операцій і обігові кошти підприємства не вилучаються з обігу.
Покращення ліквідності за оцінками фахівців - можливими шляхами покращення ліквідності товариства, є отримання додаткового кредитування на льотних умовах, залучення інвестиції та отримання від замовників попередньої оплати перед виконанням договірних зобов'язань. Для покращення фінансового становища товариства протягом 2012 р. незалежні фахівці, консультанти та спеціалісти не залучались.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Договори на виконання робіт укладаються на протязі всього року. Ще не було ні одного випадку щоб наше підприємство не виконало взяті на себе зобов'язання. Іноді щоб зберегти добру репутацію , наше підприємство навіть іде на вимушені збиткові для підприємства шляхи для виконання взятих на себе зобов'язань. Договори, які були укладені за звітний рік виконані в повному обсязі. За період 2012 року на підприємстві було укладено договорів на загальну суму 6015 тис.грн., збиток від діяльності склав 186 тис. грн.
На 2013 рік договорів на ремонт сільськогосподарської техніки ще не укладено.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) У 2013 році товариство планує плідно працювати над вирішенням внутрішніх проблем, приватизувати землю, залучати додаткові матеріальні та фінансові ресурси, має ціль - насичення ринку продукцією, товарами, послугами , а також отримання прибутку і задоволення економічних та соціальних інтересів акціонерів та працівників підприємства.
На 2013 рік планується збільшити обсяг виробництва товарної продукції та виконаних послуг на 120 %. Збільшення обсягів виробництва товарної продукції планується не за рахунок збільшення вартості, а за рахунок збільшення кількості. На підприємстві планується створити відділ маркетингу для створення можливості в реалізації власної продукції.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Товариством політика щодо досліджень та розробок не проводилась, витрати на дослідження та розробки за звітний 2012 рік також не здійснювалися.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судовi справи, стороною в яких виступає ПАТ або його посадовi особи вiдсутнi.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Іншою інформацією, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента товариство не володіє. За 2011 та 2012 рр. дивіденди не нараховувались та не виплачувались. Посадові особи непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини не мають.
Інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки:

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) тис.грн. 2012р.: 6015 2011р.: 9538 2010р.: 7802
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) тис.грн. 2012р.: 4514 2011р.: 7031 2010р.: 6890
Інші операційні доходи тис.грн. 2012р.: 48 2011р.: 1928 2010р.: 1937
Адміністративні витрати тис.грн. 2012р.: 222 2011р.: 298 2010р.: 188
Витрати на збут тис.грн. 2012р.: 290 2011р.: 429 2010р.: 493
Інші операційні витрати тис.грн. 2012р.: 342 2011р.: 2462 2010р.: 2164
Інші доходи тис.грн. 2012р.: 0 2011р.: 23 2010р.: 0
Фінансові витрати тис.грн. 2012р.: 0 2011р.: 0 2010р.: 1
Податок на прибуток від звичайної діяльності тис.грн. 2011р.: 2010р.: 1
Чистий прибуток тис.грн. 2012р.: -168,0 2011р.: 2 2010р.: 2

Показники фінансового стану
Показники Орієнтовне позитивне значення На початок звітного періоду На кінець звітного періоду
Коефіцієнт абсолютної ліквідності 0,25 - 0,5 0,00178 0,02180
Коефіцієнт загальної ліквідності 1,0 - 2,0 1,20989 1,72174
Коефіцієнт фінансової стійкості 0,25 - 0,5 1,11550 1,27700
Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом 0,5 - 1,0 1,00312 1,19507

" Коефіцієнт абсолютної ліквідності характеризує негайну готовність підприємства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення суми грошових коштів товариства в їх еквівалентів та поточних фінансових інвестицій до суми поточних зобов'язань - станом на кінець року відповідно з розрахунком коефіцієнта підприємство не готове негайно ліквідувати поточні зобов'язання.
" Коефіцієнт загальної ліквідності характеризує готовність товариства ліквідувати поточні зобов'язання і визначається як відношення оборотних активів підприємства до суми поточних зобов'язань підприємства - станом на кінець року розрахований коефіцієнт ліквідності свідчить про те, що підприємства може ліквідувати поточні зобов'язання.
" Коефіцієнт фінансової стійкості характеризує співвідношення власних коштів та вартості майна підприємства. Відсоток власних коштів у власному майні вказує на те, що підприємство має достатній рівень фінансової стійкості і відносно незалежне від зовнішніх фінансових джерел - розрахований показник на кінець року знаходиться в межах нормативного значення та свідчить про стабільний фінансовий стан підприємства.
" Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом характеризує співвідношення зобов'язань та власних коштів підприємства - розрахований показник на кінець року свідчить про те, що підприємство не має залежності від залучених коштів.